Vokaliniai ansambliai

VILKAVIŠKIO KULTŪROS CENTRO MOTERŲ VOKALINIS ANSAMBLIS „SVAJA“

Kolektyvo vadovė Rita Štrimaitienė
Tel.: 8 675 00327
El.paštas: r.strimaitiene@gmail.com

Moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ 1996 metais suburtas vadovo Ginto Turonio.
Kolektyvas jau po metų nutarė jėgas išbandyti respublikiniame konkurse „Sidabriniai balsai“. Ir… neapsiriko, nes buvo puikiai įvertintas ir tapo III laipsnio diplomantu. Sėkmė neaplenkė ir 2005 m. – tuomet moterų vokalinis ansamblis tapo respublikinio konkurso II laipsnio diplomantu bei III laipsnio laureatu finale.
2008 m. kolektyvo įkūrėją ir vadovą Gintą Turonį pakeitė ilgametė šio ansamblio dainininkė Rita Štrimaitienė. Kiek vėliau kolektyvo koncertmeistere tapo muzikos mokyklos mokytoja Kristina Cibulskienė.
2009 m. Respublikiniame vokalinės muzikos konkursiniame festivalyje „Iš širdies į širdį“ 2008 metais pelnyta I vieta, o 2009 laimėtas II laipsnio diplomas. Tarprajoniniame vokalinės muzikos kolektyvų festivalyje-konkurse „Nemunėlio vingiai 2012“ Prienų kultūros centre ansamblių kategorijoje pelnyta I vieta.
„Svaja“ yra dviejų dainų švenčių – „Amžių sutartinė“ (2009 m.) ir „Čia-mūsų namai“ (2014 m.) – dalyvė. 2009-siais kolektyvas buvo įvertintas „Aukso paukštės“ nominacija.
Ansamblyje dainuoja įvairaus amžiaus ir profesijų moterys, kurias vienija bendras pomėgis – meilė dainai. Nors kolektyvo sudėtis nuolat kinta, tačiau džiugu tai, jog jo gretas noriai papildo Vilkaviškio jaunimas.
Ansamblis nuolat koncertuoja rajono vokalinių ansamblių šventėse, miesto dienose, tradiciniame Marijampolės apskrities vokalinių ansamblių festivalyje Kazlų Rūdoje ir kituose renginiuose.
2016 m. moterų vokaliniam ansambliui „Svaja“ suteikta I kategorija.

MIŠRUS VOKALINIS ANSAMBLIS „JOVARAS“

Kolektyvo vadovas:  Albinas Šlakaitis
Tel.: 8 616 49442
El. paštas: albinas.slakaitis@gmail.com

Ansamblis susikūrė 1994 metais. Tai tvirtas, susiformavęs ir aktyviai koncertuojantis kolektyvas, kuriame dainuoja įvairaus amžiaus bei išsilavinimo pilviškiečiai.
„Jovaro“ dainininkai ne tik myli dainą, poeziją, bet ir aktyviai dalyvauja miestelio ir rajono visuomeninėje veikloje. Dauguma ansambliečių priklauso Lietuvos Šaulių Sąjungai, todėl kolektyvas noriai dalyvauja Šaulių, Tremtinių, politinių kalinių ir bendruomenės renginiuose. „Jovaras“ yra daugkartinis Marijampolės apskrities Šaulių sąjungos rengiamų konkursų laureatas ar prizininkas.
Nors kolektyvas jau skaičiuoja trečiąjį veiklos dešimtmetį, jo sudėtis nelabai pasikeitė. Daugelis narių dainuoja nuo pat įkūrimo.
Kiekvienais metais ansamblis koncertuoja rajoninėje vokalinių ansamblių šventėje „Gieda žmonės ir paukščiai kartu“. Noriai savo dainomis dalijasi su visais, kurie pakviečia į savo miestelių ar bendruomenių šventes.
Mišraus vokalinio ansamblio repertuaras gana platus – nuo klasikinių lietuvių, užsienio kompozitorių kūrinių iki autentiškų arba harmonizuotų liaudies dainų. Nevengiama ir geru humoro užtaisu „pagardintų“, nuotaikingų dainų.
2016 m. kolektyvui sutekta III kategorija.

2016 metų pavasarį bartninkietes merginas subūrė mokytoja, Bartninkų kultūrinės veiklos vadybininkė Loreta Kelnerienė.

Ji pasiūlė parengti šokį šventei ir merginos sutiko. Kiek vėliau gimė idėja, kad šios ritminių šokių atlikėjos galėtų išmokti ir keletą dainų. 2018 metų rudenį šis kolektyvas tapo Bartninkų vokaline studija „Svajonė“. Kolektyvui vadovauja Rima Berentaitė. Energingos merginos ne tik šoka, dainuoja, bet savo iniciatyva prisideda prie įvairių kultūrinių veiklų Bartninkų miestelyje.

 

Internetinių svetainių kūrimas: FANCY.LT

© 2017 Vilkaviškio kultūros centras. Visos teisės saugomos įstatymo

Skip to content