Internetinės svetainės, el.parduotuvės

Vokaliniai ansambliai

VILKAVIŠKIO KULTŪROS CENTRO MOTERŲ VOKALINIS ANSAMBLIS „SVAJA“

Kolektyvo vadovė Rita Štrimaitienė
Tel.: 8 675 00327
El.paštas: r.strimaitiene@gmail.com

Moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ 1996 metais suburtas vadovo Ginto Turonio.
Kolektyvas jau po metų nutarė jėgas išbandyti respublikiniame konkurse „Sidabriniai balsai“. Ir… neapsiriko, nes buvo puikiai įvertintas ir tapo III laipsnio diplomantu. Sėkmė neaplenkė ir 2005 m. – tuomet moterų vokalinis ansamblis tapo respublikinio konkurso II laipsnio diplomantu bei III laipsnio laureatu finale.
2008 m. kolektyvo įkūrėją ir vadovą Gintą Turonį pakeitė ilgametė šio ansamblio dainininkė Rita Štrimaitienė. Kiek vėliau kolektyvo koncertmeistere tapo muzikos mokyklos mokytoja Kristina Cibulskienė.
2009 m. Respublikiniame vokalinės muzikos konkursiniame festivalyje „Iš širdies į širdį“ 2008 metais pelnyta I vieta, o 2009 laimėtas II laipsnio diplomas. Tarprajoniniame vokalinės muzikos kolektyvų festivalyje-konkurse „Nemunėlio vingiai 2012“ Prienų kultūros centre ansamblių kategorijoje pelnyta I vieta.
„Svaja“ yra dviejų dainų švenčių – „Amžių sutartinė“ (2009 m.) ir „Čia-mūsų namai“ (2014 m.) – dalyvė. 2009-siais kolektyvas buvo įvertintas „Aukso paukštės“ nominacija.
Ansamblyje dainuoja įvairaus amžiaus ir profesijų moterys, kurias vienija bendras pomėgis – meilė dainai. Nors kolektyvo sudėtis nuolat kinta, tačiau džiugu tai, jog jo gretas noriai papildo Vilkaviškio jaunimas.
Ansamblis nuolat koncertuoja rajono vokalinių ansamblių šventėse, miesto dienose, tradiciniame Marijampolės apskrities vokalinių ansamblių festivalyje Kazlų Rūdoje ir kituose renginiuose.
2016 m. moterų vokaliniam ansambliui „Svaja“ suteikta I kategorija.

PILVIŠKIŲ MOTERŲ VOKALINIS ANSAMBLIS „ŠYPSENA“

Kolektyvo vadovė Nemyra Gardauskienė
Tel. 8 612 73 284
El. paštas nemyra.nemyra8@gmail.com

„Šypsena“ susikūrė 2009 metais. Ansamblio repertuare lengvosios muzikos žanro kūriniai, lyrinės, nuotaikingos lietuvių ir užsienio kompozitorių, dainuojamosios poezijos dainos. Jas su šypsena lūpose dainuoja Pilviškių miestelio moterys.
Kolektyvas – nuolatinis savo rajono, seniūnijos, bendruomenės bei Pilviškių „Santakos“ gimnazijos švenčių dalyvis. Kas metai „Šypsena“ savo skambiomis dainomis džiugina ir tradicine tapusios rajoninės vokalinių ansamblių šventės „Gieda žmonės ir paukščiai kartu“ žiūrovus. Moterys mielai dainuoja poezijos popietėse, kameriniuose renginiuose. Dalyvauja labdaringuose bei paramos koncertuose: „Sugalvojo mane tokį“ (Bagotojoje), „Linksmoji armonika“ (Antanave) ir kt.
„Šypsenai“ mielai plojo respublikinio vokalinių ansamblių festivalio „Vėtrungė 2015“, vykusio Viešvilėje, žiūrovai. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre surengto tarprajoninio vokalinės muzikos kolektyvų festivalio-konkurso „Nemunėlio vingiai“ komisija skyrė III vietą.
2016 m. kolektyvui suteikta II kategorija.

MIŠRUS VOKALINIS ANSAMBLIS „JOVARAS“

Kolektyvo vadovė: Nemyra Gardauskienė
Tel.: 8 612 73 284
El. paštas: nemyra.nemyra8@gmail.com
Ansamblis susikūrė 1994 metais. Tai tvirtas, susiformavęs ir aktyviai koncertuojantis kolektyvas, kuriame dainuoja įvairaus amžiaus bei išsilavinimo pilviškiečiai.
„Jovaro“ dainininkai ne tik myli dainą, poeziją, bet ir aktyviai dalyvauja miestelio ir rajono visuomeninėje veikloje. Dauguma ansambliečių priklauso Lietuvos Šaulių Sąjungai, todėl kolektyvas noriai dalyvauja Šaulių, Tremtinių, politinių kalinių ir bendruomenės renginiuose. „Jovaras“ yra daugkartinis Marijampolės apskrities Šaulių sąjungos rengiamų konkursų laureatas ar prizininkas.
Nors kolektyvas jau skaičiuoja trečiąjį veiklos dešimtmetį, jo sudėtis nelabai pasikeitė. Daugelis narių dainuoja nuo pat įkūrimo.
Kiekvienais metais ansamblis koncertuoja rajoninėje vokalinių ansamblių šventėje „Gieda žmonės ir paukščiai kartu“. Noriai savo dainomis dalijasi su visais, kurie pakviečia į savo miestelių ar bendruomenių šventes.
Mišraus vokalinio ansamblio repertuaras gana platus – nuo klasikinių lietuvių, užsienio kompozitorių kūrinių iki autentiškų arba harmonizuotų liaudies dainų. Nevengiama ir geru humoro užtaisu „pagardintų“, nuotaikingų dainų.
2016 m. kolektyvui sutekta III kategorija.

 

ALVITO KAIMO BENDRUOMENĖS MOTERŲ ANSAMBLIS

Kolektyvo vadovas: Vitas Venclova
Tel.: 8 616 75 905

Tai 2007 metais susibūręs ir visuomeniniais pagrindais dirbantis kolektyvas. Ansamblio atsiradimo istorija gana įdomi. Ruošiantis miestelio rudens šventei, buvo nutarta bendruomenės žmonėms padaryti staigmeną – nudžiuginti juos ne tik kapelos muzika, bet ir daugiabalsėmis dainomis.
Kolektyvas žiūrovų širdis stengiasi pavergti savo nuoširdumu, jausmingumu.
V. Venclovos suburtas ansamblis papildo jo vadovaujamos liaudiškos muzikos kapelos „Širvinta“ pasirodymus. Koncertuojama rajono bendruomenių renginiuose, rajoninėse bei miestelių šventėse.
Moterų ansamblio dainos kasmet gražiai įsipina į poezijos lakštingalos S. Nėries gimtinėje Kiršuose organizuojamus „Poezijos pavasario“ renginius. Daug dainų žymiosios kraštietės tekstais skamba ir kolektyvo repertuare.

Internetinių svetainių kūrimas: FANCY.LT

© 2017 Vilkaviškio kultūros centras. Visos teisės saugomos įstatymo