Liaudiškos muzikos kapelos

LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA „VINGIS“

Kolektyvo vadovas Gintas Turonis
Tel.: 8 672 07253
El. paštas: gintas@vilkkc.lt

Kolektyvas gyvuoja nuo 1996 metų. Po poros metų, pagal muzikantams labai patikusį J. Gaižausko maršą, kapelai suteiktas „Vingio“ pavadinimas.
„Vingis“ yra parengęs ne vieną koncertinę programą.
Kolektyvas kviečiamas į įvairių Lietuvos miestų kapelų festivalius, šventes, varžytuves, subuvimus. Renginyje „Linksmoji armonika“ (Utenoje) vilkaviškiečiai dalyvavo net šešis kartus. Tris kartus „Vingis“ laimėjo Utenos žiūrovų pagrindinį prizą. Ne kartą kapela pripažinta geriausia Marijampolės apskrities kapela, pagrindinių prizų laimėtoja Elektrėnuose, Trakuose, Jurbarke ir kituose Lietuvos miestuose.
Liaudiškos muzikos kapela „Vingis“ yra daugkartinė LTV projekto „Duokim garo“ dalyvė ir finalininkė, nuolatinė respublikinių dainų švenčių dalyvė. 2009 ir 2014 metais Dainų šventėje „Vingis“ akomponavo šokėjams Ansamblių vakaro metu.
„Vingio“ koncertinė veikla neapsiriboja vien Lietuva. Vos atsivėrus sienoms, kapelos muzikantai suskubo savo melodijomis pradžiuginti Vokietijos, Olandijos klausytojus. Ne kartą koncertuota Lenkijoje, Rusijoje. Dar kartą sugrįžta Vokietijon, griežta Danijos muzikos mylėtojams.
Liaudiškos muzikos kapelai „Vingis“ suteikta I meno mėgėjų kolektyvų kategorija. 2012 m. kolektyvas tapo ,,Aukso paukštės“ laureatu.
„Vingis“ yra išleidęs kompaktinę plokštelę „Vyrai, užtraukime smagią dainą…“ (2013).

Nuo 2014 m. kapelos vadovo, Ginto Turonio iniciatyva vykdomas respublikinis liaudiškos muzikos kapelų konkursas „Suvalkietiškas kiemas“.

2022 m.  „Vigis“ tapo liaudiškos muzikos kapelų konkurso „Suvalkietiškas kiemas“ I – osios vietos laimėtoju.

2023 m. vasarį išleista antroji (dviguba) kompaktinė plokštelė „Per ketvirtį amžiaus“, skirta kolektyvo 25 – ečiui paminėti.

FACEBOOK paskyra

ŠIRVINTA

ALVITO KAIMO KAPELA „ŠIRVINTA“

Kolektyvo vadovas: Linas Penkaitis 
Tel.: 8 612 53402

Kapela suburta 1978 m. Savo veiklą pradėjusi Čyčkuose, vėliau persikėlė į Alvito kultūros namus. Pradžioje kolektyvo koncertinė veikla apsiribodavo gimtuoju Vilkaviškio rajonu, tačiau metams bėgant jauni ir energingi muzikantai nuolat plėtė savo pasirodymų geografiją.
Nuotaikingos alvitiškių melodijos ne kartą pelnė ne tik žiūrovų, bet ir autoritetingų komisijų įvertinimus. Laimėtas pagrindinis rajoninių kapelų varžytuvių „Suvalkietiškas kiemas“, kuriose Alvito muzikantai nuolat dalyvauja, prizas. 1999 metais Utenoje vykusiame respublikiniame kapelų konkurse „Linksmoji armonika“ pelnytas geriausios kapelos vardas. Ne kartą griežta ir respublikinėse kapelų varžytuvėse „Grok, Jurgeli“, Kaune.
Alvito liaudiškos muzikos kapela „Širvinta“ yra dalyvavusi dviejose Respublikinėse Dainų šventėse.

 
Pilviškių liaudiškos muzikos kapela „Pilvė“
Kolektyvo vadovas:  Albinas Šlakaitis

Tel. 8 616 49442

El. paštas  albinas.slakaitis@gmail.com

Liaudiškos muzikos kapela „Pilvė“, susibūrusi 2020 m., klausytojus pasiruošusi nustebint ne tik nauju skambesiu, kur greta įprastų liaudies instrumentų įsipynęs trimitas, skrabalai, defektiniai mušamieji, bet ir savo kūrybos dainomis. Dar nė metų neskaičiuojantis, tačiau dideliu entuziazmu trykštantis kolektyvas, nekantrauja pristatyti save ir atrasti savo klausytoją.

Internetinių svetainių kūrimas: FANCY.LT

© 2017 Vilkaviškio kultūros centras. Visos teisės saugomos įstatymo

Skip to content