Liaudiškos muzikos kapelos

LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA „VINGIS“

Kolektyvo vadovas Gintas Turonis
Tel.: 8 672 07253
El. paštas: gintas@vilkkc.lt

Kolektyvas gyvuoja nuo 1996 metų. Po poros metų, pagal muzikantams labai patikusį J. Gaižausko maršą, kapelai suteiktas „Vingio“ pavadinimas.
„Vingis“ yra parengęs ne vieną koncertinę programą.
Kolektyvas kviečiamas į įvairių Lietuvos miestų kapelų festivalius, šventes, varžytuves, subuvimus. Renginyje „Linksmoji armonika“ (Utenoje) vilkaviškiečiai dalyvavo net šešis kartus. Tris kartus „Vingis“ laimėjo Utenos žiūrovų pagrindinį prizą. Ne kartą kapela pripažinta geriausia Marijampolės apskrities kapela, pagrindinių prizų laimėtoja Elektrėnuose, Trakuose, Jurbarke ir kituose Lietuvos miestuose.
Liaudiškos muzikos kapela „Vingis“ yra daugkartinė LTV projekto „Duokim garo“ dalyvė ir finalininkė, nuolatinė respublikinių dainų švenčių dalyvė. 2009 ir 2014 metais Dainų šventėje „Vingis“ akomponavo šokėjams Ansamblių vakaro metu.
„Vingio“ koncertinė veikla neapsiriboja vien Lietuva. Vos atsivėrus sienoms, kapelos muzikantai suskubo savo melodijomis pradžiuginti Vokietijos, Olandijos klausytojus. Ne kartą koncertuota Lenkijoje, Rusijoje. Dar kartą sugrįžta Vokietijon, griežta Danijos muzikos mylėtojams.
Liaudiškos muzikos kapelai „Vingis“ suteikta I meno mėgėjų kolektyvų kategorija. 2012 m. kolektyvas tapo ,,Aukso paukštės“ laureatu.
„Vingis“ yra išleidęs kompaktinę plokštelę „Vyrai, užtraukime smagią dainą…“ (2013).

Nuo 2014 m. kapelos vadovo, Ginto Turonio iniciatyva vykdomas respublikinis liaudiškos muzikos kapelų konkursas „Suvalkietiškas kiemas“.

2022 m.  „Vigis“ tapo liaudiškos muzikos kapelų konkurso „Suvalkietiškas kiemas“ I – osios vietos laimėtoju.

2023 m. vasarį išleista antroji (dviguba) kompaktinė plokštelė „Per ketvirtį amžiaus“, skirta kolektyvo 25 – ečiui paminėti.

FACEBOOK paskyra

 
Pilviškių liaudiškos muzikos kapela „Pilvė“
Kolektyvo vadovas:  Albinas Šlakaitis

Tel. 8 616 49442

El. paštas  albinas.slakaitis@gmail.com

Liaudiškos muzikos kapela „Pilvė“, susibūrusi 2020 m., klausytojus pasiruošusi nustebint ne tik nauju skambesiu, kur greta įprastų liaudies instrumentų įsipynęs trimitas, skrabalai, defektiniai mušamieji, bet ir savo kūrybos dainomis. Dar nė metų neskaičiuojantis, tačiau dideliu entuziazmu trykštantis kolektyvas, nekantrauja pristatyti save ir atrasti savo klausytoją.

 

Karklinių liaudiškos muzikos kolektyvas „Rausvė“

Kolektyvo vadovas Kęstutis Vievesis
Tel.: 8 636 86 680

Kolektyvas gyvuoja nuo 2014 metų. Aktyviems žmonėms panorus siekti bendro tikslo – dainuoti mėgstamas lietuviškas dainas – tokiu būdu smagiai praleidžiant laisvalaikį. Šiuo metu kolektyve yra 10 muzikantų.
Repertuarą sudaro lietuvių liaudies bei autorinės dainos. Kapela „Rausvė“ koncertuoja ne tik savo bendruomenės šventėse, bet yra nuolatinė ir Vilkaviškio rajono bendruomenių švenčių dalyvė.

Internetinių svetainių kūrimas: FANCY.LT

© 2017 Vilkaviškio kultūros centras. Visos teisės saugomos įstatymo

Skip to content