Šokių kolektyvai

LIAUDIŠKŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „LELIJA“

Kolektyvo vadovė Irena Šunokienė
Tel.: 8 611 37534
El.paštas: balerina12@gmail.com

Kolektyvas susikūrė 2006 metais. Po metų, jungtiniame kolektyve su Kybartų kultūros centro ,,Žemyna“, jau dalyvavo dainų šventėje „Būties ratu“. Iš šio daugiatūkstantinio meno mėgėjų sambūrio parsivežtos emocijos ir įspūdžiai tapo akstinu ir toliau šokti, augti, tobulėti. Laikui bėgant kolektyvas didėjo ir stiprėjo. Žiūrovams jis tapo žinomas Vilkaviškio miesto simbolio „Lelijos“ vardu.
„Lelija“ – daugelio dainų švenčių, konkursų ir festivalių dalyvė. 2013 m. kolektyvas laimėjo pirmąją vietą respublikiniame konkurse „Pora už poros“. Tų pačių metų vasarą šokėjai buvo išsiruošę į vieną iš smagiausių – koncertinę kelionę Makedonijoje.
Kolektyvo repertuare nemažai originalių šokių, kuriuos sukūrė vadovė I. Šunokienė. Žiūrovai nuolat ploja šokiams „Oi, dvarai, dvarai“, „Kanapėlė“, „Snaudala“, „Dūda“, „Hava Nagila“, sukurtam žydų liaudies šokių žingsneliais. Autorinį Irenos Šunokienės šokį „Ugnies užkalbėjimas“ 2014 metais šoko respublikinės dainų šventės „Čia mano namai“ dalyviai, o šokis „Žalias apynio spurgelis“ buvo sukurtas ir parengtas specialiai projektui „,Pašok man savo šokį“. Vadovė yra šio respublikinio šokių festivalio iniciatorė ir vykdytoja. Tradicijas turinčiame projekte dalyvauja įvairių Lietuvos miestų ir miestelių kolektyvai, gebantys kurti ir atlikti autorinius šokius. Jų triūsą vertina komisija.
Liaudies šokių kolektyvo pasirodymai nuolat puošia Vilkaviškio kultūros centro bei jo padalinių koncertus, renginius, šventes.

Tik nedaugelis kolektyvų po poros mėnesių repeticijų ryžtųsi dalyvauti koncertinėse programose. Tačiau 2018 m. susikūrusi moterų šokių grupė „Šešupė“ įrodė, kad viskas įmanoma ir šiandien gali pasigirti ne tik įvairiu repertuaru, bet ir puikiais pasirodymais Lietuvoje bei tarptautinėmis gastrolėmis Lenkijoje, Latvijoje.

Internetinių svetainių kūrimas: FANCY.LT

© 2017 Vilkaviškio kultūros centras. Visos teisės saugomos įstatymo

Skip to content