Internetinės svetainės, el.parduotuvės

Kūrybinės dirbtuvės „Kasdieniai objektai kūryboje”

2019-04-02 iki 2019-04-04 12.30

Kūrybinės dirbtuvės „Kasdieniai objektai kūryboje”

 

Galerija (AV17) kviečia 12 – 15 m. moksleivius dalyvauti projekte „Kasdieniai objektai kūryboje”. Jometu dalyviai bus įtraukti į edukacines paskaitas, diskusijas, filmo peržiūras ir praktinius užsiėmimus su garsiais Lietuvos menininkais. (AV17) galerija yra viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių galerijų, pristatanti išskirtinai šiuolaikinio objekto, skulptūros ir instaliacijos meną. Jos pagrindinis tikslas, pasitelkiant įvairias kūrybiškas bei šiandieniniam žmogui aktualias priemones, populiarinti šiuolaikinį meną tarp skirtingų auditorijų, skatinti jo suvokimą ir domėjimąsi. Projekto „Kasdieniai objektai kūryboje” veiklos orientuotos į skulptūros, objekto, instaliacijos ir kūno meno pažinimą̨, tad edukacinių užsiėmimų̨ metu ypatingądėmesį skirsime į skulptūroje dažnai naudojamą – ready-made. Vienas iš ready-madepanaudojimų būdų kūrybiniame procese apima antrinių žaliavų ir jau sukurtų egzistuojančių̨ objektų panaudojimą kūryboje. Šis kūrybos metodas veikia ne tik kaip visiems prieinamas saviraiškos būdas, bet ir atkreipia dėmesį̨ į vartojimo kultūrą̨, skatina sąmoningumą bei suteikia ekologinę potekstę, kuriant intelektualų ir visuomenei aktualų meną. Projektas leis moksleiviams tiesiogiai prisiliesti prie šiuolaikinio meno kūrimo pagrindinių principų, kuriuos jiems perteiks aktyviai meno lauke dalyvaujantys jauni ir įtraukiantys menininkai bei pedagogai:

 

  • Jolita Vaitkutė – pasaulinio garso menininkė, naudojanti maistą ir kasdienius objektus, kuriant instaliacijas, performansus, iliustracijas bei portretus. Jos ryškiausi projektai: „Pabudę iš knygų”– žymių žmonių portretai Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, „Signatarai” prekybos centre „Panorama” iš žemės atkurti nepriklausomybės signatarų portretaibei rekordinis Vilniaus katedros paveikslas ant 1064 degintų duonos riekelių. Ji buvo nominuota Globalios Lietuvos apdovanojimui už Lietuvos vardo garsinimą. Kūrybinių dirbtuvių metu moksleiviams pasakos apie kūrybiškumą kasdienybėje bei ves dirbtuves, kurių metu mokys naujo, kitokio žiūrėjimo kampo į objektus, kuriuos matome kasdien. Dalyviai žais kūrybinius žaidimus bei patys kurs savo kūrinį.

 

  • Alberta Saukaitytė – dailės mokytoja ir menininkė, dirbanti su keramika bei performansu. Ji yra įgijusi meno pedagogikos bakalauro laipsnį Lietuvos edukologijos universitete bei taikomosios keramikos magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Užsiėmimų metu praves kūrybines, judrias užduotis, kuriomis moksleiviai sieks išlaisvinti kūrybingumą ir mąstymą per judesį, naudojant tik savo kūną ir minimalias rašymo priemones.

 

  • Neringa Zakarauskaitė – iliustratorė, dizainerė tarpdisciplininio meno kūrėja. Ji yra įgijusi iliustracijos bakalauro laipsnį Norwicho menų universitete, Anglijoje, o šiuo metu užsiima vaikų edukacija ir dailės terapija. Praves teorines paskaitas apie darnų meną, šiuolaikinę skulptūrą, ready-made ir jį naudojančias meno kryptis bei pradininkus Lietuvoje ir užsienyje.

 

  • Marija Šnipaitė – menininkė, baigusi skulptūros magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, stažavusi Štutgarto menų akademijoje, Vokietijoje, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė. Kartu su moksleiviais nagrinės, kokias asociacijas skirtingi objektai gali atnešti žmogui. Išsirinkę jiems artimiausius objektus ir gretindami juos su kitomis medžiagomis, dalyviai konstruos skulptūras kaip „nutikimus”. Taip pat dirbtuvių metu patobulins savo kūrybinius gebėjimus kompozicijos, erdvinių kūnų kūrime, objekto ir jo santykio su aplinka suvokime. Tai bus puiki galimybė pasigilinti į kūrybos procesą ir atrasti naujus raiškos būdus, atkreipiant dėmesį į jau pažįstamus objektus.

 

 

Kūrybinių dirbtuvių programa:

 

Balandžio 2 d., 12:30 – Paskaita su Neringa Zakarauskaite ir judesio dirbtuvės su Alberta Saukaityte

Balandžio 3 d., 12:30 – Kūrybinės dirbtuvės ir diskusija su Jolita Vaitkute

Balandžio 4 d., 12:30 – Edukacinio filmo peržiūra ir kūrybinės dirbtuvės su Marija Šnipaite

 

Dienos programos trukmė apie 1,5 – 2 val.

Vieta: Vilkaviškio kultūros centras (Vytauto g. 28, Vilkaviškis)

Daugiau informacijos: info@av17gallery.com

Registracija

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeFpnX8PQwdvAimtwELudff-AmLD9EA04M4-amaxHwhU3i9fw/viewform

 

Internetinių svetainių kūrimas: FANCY.LT

© 2017 Vilkaviškio kultūros centras. Visos teisės saugomos įstatymo