Internetinės svetainės, el.parduotuvės

Baroko opera „Acis ir Galatėja“

2018-09-07 18.00

Baroko operos teatras Vilkaviškyje!!!

Unikali galimybė išgirsti G. F. Hendelio operos „Acis ir Galatėja“ koncertinį atlikimą, kuriuo mėgausis išskirtinai Vilniaus ir Vilkaviškio publika!

Šis koncertas – dovana vilkaviškiečiams ir miesto svečiams Atkurtos Lietuvos šimtmečio bei naujų mokslo metų proga.

 

Baroko operos teatras – tai ilgalaikis projektas ir visiškai naujas reiškinys Lietuvos kultūrinio gyvenimo kontekste.

Siekdamas užpildyti didelę baroko operos ir senosios muzikos pažinimo spragą, Baroko operos teatras aukščiausiu meniniu lygiu pristato baroko muzikos opusus, daugiausia dėmesio skirdamas šios epochos operoms populiarinti.  Projekto metu pristatomi kūriniai, formuojantys teatro repertuarą, atrenkami turint tikslą pateikti publikai ne tik pasaulyje vertinamus klasikinius baroko operos pavyzdžius, bet ir retai atliekamus kūrinius. Per nepilnus 4 teatro veiklos metus teatro repertuare pastatytos 5 barokinės operos, svarbiausios jų: A.Vivaldi „Juditos triumfas“, rež. G. Varnas, G. F. Hendelio „Semelė”, rež. V.Malinauskas, G. F. Hendelio „Acis ir Galatėja“, rež. G.Kriaučionytė.

Teatras siekia nenutrūkstamo tobulėjimo, dėl to į pastatymus nuolat kviečiami kūrėjai iš užienio, taip pat siekiama sudaryti galimybes jauniems šalies kūrėjams specializuotis senosios muzikos repertuare.

Nuo 2016 metų Kultūros ministro įsakymu, Baroko operos teatras pripažintas profesionaliu scenos meno teatru.

Naujausias teatro darbas – G.F.Hendelio opera „Acis ir Galatėja“ (dirigentas Juozas Mantas Jauniškis, režisierė – Giedrė Kriaučionytė), spektaklio premjera vyko 2017 m. gruodžio 6 d. Valdovų rūmuose Vilniuje.

Operos siužetas vystosi apie iššūkių pilną nimfos Galatėjos ir piemens Acio meilės istoriją, kurią temdo monstro giganto Polifemo pavydas.

Šiam projektui teatras subūrė išskirtinį lietuvių solistų ansamblį. Jie visi pripažinti ir gerai žinomi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publikai. Galatėjos vaidmenį atliks sopranas Viktorija Bakan, nuolatos dainuojanti Vienos, Ciuricho, Antverpeno, Kelno ir kitų Europos teatrų scenose. Acio partiją – Algirdas Drevinskas, jau daugiau kaip du dešimtmečius dainuojantis Vokietijos teatruose ir yra dažnas svečias geriausiose Europos koncertų salėse. Tarp solistų klausytojai išgirs sparčiai kylančius ir sėkmingai tarptautinę karjerą kuriančius jaunosios kartos solistus, sopraną Indrę Anankaitę ir baritoną Romaną Kudriašovą.

Projekte grieš Baroko operos teatro orkestras, dainuos specialiai šiam atlikimui surinktas kviestinių dainininkų choras. Už dirigento pulto – Baroko operos teatro muzikinis vadovas ir dirigentas – Juozas Mantas Jauniškis, jau keturis metus sėkmingai vadovaujantis Baroko operos teatrui ir Lietuvos klausytojams pateikęs ne vieną Baroko epochos šedevrą. Juozas Mantas Jauniškis taip pat yra ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, bei kviestinis įvairių tarptautinių projektų ir operų pastatymų dirigentas.

Internetinių svetainių kūrimas: FANCY.LT

© 2017 Vilkaviškio kultūros centras. Visos teisės saugomos įstatymo